Domowe biuro – jak je dobrze zaprojektować?

Jeśli swoją pracę jesteśmy w stanie wykonywać w domu, prawdopodobnie tak właśnie postępujemy. Prowadzimy własną działalność gospodarczą bądź jesteśmy tzw. „wolnymi strzelcami”, dlatego większość zleceń dla swoich klientów realizujemy ze swoich czterech kątów. Jeśli jednak wciąż naszym domowym biurem jest niewielka kanapa umieszczona w salonie bądź zwykłe krzesło występujące w kuchni, musimy jak najszybciej to zmienić. W takich miejscach nasz umysł nie może dobrze pracować, bo wszystko go rozprasza, a widok nieumytych naczyń na pewno nie działa pozytywnie na naszą kreatywność. Postarajmy się zatem utworzyć w swoim domu prawdziwe biuro, zakładając je chociażby w nieużywanym przez nikogo pomieszczeniu czy nawet na strychu. Jeśli taki pokój właściwie wyposażymy, późniejsza praca w nim nie sprawi nam żadnego problemu, a stanie się czystą przyjemnością.

Kolory

Zacznijmy zatem organizować swoje pierwsze domowe biuro. Zanim jednak zakupimy do niego jakiekolwiek biurka, krzesła czy szafy metalowe, sprawdźmy stan znajdujących się w nim ścian i podłóg. Być może w tym pomieszczeniu parkiet jest już na tyle stary, że zaczyna się łuszczyć, dlatego musimy całkowicie go zerwać i ułożyć na nim nowe deski. Podobnie postąpmy ze ścianami i jeśli nie prezentują się one estetycznie, bo np. występująca na nich tapeta zaczęła od nich odchodzić, postarajmy się je od razu przemalować. Zawsze też dobierajmy do domowego biura jasne i stonowane barwy, czyli np. na podłożu umieśćmy drewniane panele o jasnobeżowym kolorze, a na ścianach powieśmy kremową tapetę czy umieśćmy na nich pastelową farbę. Te podstawy są zdecydowanie najważniejsze, dlatego gdy one zostaną już przygotowane, będziemy mogli zabrać się za dalsze aranżowanie całego wnętrza. Przygotujmy sobie na ten moment dobry plan działania i przy pomocy komputerowego programu graficznego stwórzmy wizualizację ustalonej aranżacji. Następnie, gdy już będziemy zadowoleni ze swojej koncepcji, zacznijmy kupować w sklepach takie rzeczy, dzięki którym przeniesiemy ją do świata rzeczywistego.

Meble na dokumenty

Prawdopodobnie w naszym projekcie pojawiły się praktyczne szafy metalowe na dokumenty czy akta oraz inne, równie funkcjonalne wyroby meblarskie. To ich powinniśmy szukać na samym początku, bo w głównej mierze to one będą stanowić aranżację całego domowego biura. Udajmy się zatem do popularnych salonów meblarskich, które na pewno działają w naszym mieście, by na żywo pooglądać dostępne w nich produkty i ustalić, czy któreś z nich pasują do naszego projektu. Jeśli nic takiego nie znajdziemy w stacjonarnych i sieciowych salonach, zawsze będziemy mogli wykonać dla siebie dowolny typ mebli na zamówienie. Zgłośmy siew takim celu do produkujących je firm i przyjrzyjmy się ich gotowym realizacjom, aby ustalić, czy stosowany przez nie styl na pewno będzie nam odpowiadać. Następnie złóżmy już swoje zamówienie w firmie, która najbardziej nam się spodoba, i przejdźmy do dobierania dodatków. Chociaż bowiem domowe biuro ma być przede wszystkim praktycznym i użytecznym pomieszczeniem, ono też może całkiem nieźle wyglądać, jeśli ozdobimy je np. książkami, świecznikami czy delikatnymi plakatami.

Podsumowanie

Każdy element występujący w domowym biurze, nawet szafy metalowe, na znaczenie dla końcowej aranżacji wnętrza tego pomieszczenia. Poświęćmy mu więc nieco więcej czasu i przeznaczmy go na przygotowanie naprawdę perfekcyjnego i idealnego dla nas projektu całego pokoju. Dopiero potem zacznijmy go na spokojnie realizować, by koniec końców zachwycić się efektem wszystkich prac.