Katalogi klejone – dlaczego są tak popularne?

Katalogi klejone mogą zdecydowanie wspomóc prowadzone działania reklamowe. Dzięki nim możemy zgromadzić wszelkie najistotniejsze dane o spółce oraz jej artykułach w jednym miejscu. To łatwy oraz komfortowy sposób zapoznawania się z propozycją bądź artykułem. Każda oferta profesjonalnej drukarni obejmuje katalogi najdoskonalszej klasy wykończone z wyjątkową precyzją.

Katalogi klejone

Katalogi klejone klejem PUR urzekają szczególną odpornością oraz wytrzymałością. Są w stanie wytrzymać niewątpliwie więcej aniżeli w wypadku klasycznych metod łączenia stron – przy jego wykorzystywaniu grzbiety są nie jedynie trwałe, lecz też rozciągliwe. Dodatkowo zdobywają na atrakcyjności. Takie katalogi można bez kłopotu otworzyć na płasko – możliwe jest to dzięki drukowaniu do samej krawędzi. Klej PUR charakteryzuje się wytrzymałością na działanie rozczynników oraz olejów będących w farbach offsetowych oraz tonerach, zapewniając tymże samym większe pole manewru drukarzowi. Dodatkowo nie wyciąga z papieru wilgotności, dzięki czemu o fałdowaniu kartek oraz grzbietów można zapomnieć. Jest też dobrym doborem do grubych opraw – doskonale łączy nie wymagając specjalnego wsparcia poprzez szycie.

Katalog szyty lub klejony?

Dobór typu oprawy Twojego katalogu winien być uzależniony od jego typu. Gdy folder reklamowy będzie intensywnie wykorzystywany lepiej dobrać katalog szyty drutem. Z kolei gdy zależy Ci na przedstawieniu Twojej propozycji w bardzo estetycznej postaci, przypominającej książkę, zdecyduj się na oprawę klejoną. Jej kolejną korzyścią jest to, iż może być wykorzystywana chociażby w wypadku niezwykle grubych katalogów. Najdoskonalszą klasę katalogów zszywanych bądź klejonych gwarantuje zastosowanie papieru kredowego: matowego bądź z połyskiem. Przeważnie wybieraną poprzez konsumentów możliwością jest powiązanie grubszej okładki z cieńszymi kartkami wewnątrz.

Wartości katalogów klejonych

Katalogi w ramie książkowej to niezwykle prestiżowa wersja katalogów. Natomiast katalogi klejone PUR to prawdziwy Mercedes pośród katalogów. Katalogi z klejem poliuretanowym PUR charakteryzują się dużą wytrzymałością łączenia oraz łatwością przeglądania stron. Klej PUR nie ściera się, jest wytrzymały na wysoką oraz niską temperaturę, natomiast do tego dosyć sprężysty – poprzez co pozwoli bezpiecznie rozłożyć katalog na płasko. Jednakże, żeby klej miał owe wartości wymaga chwili, aby wyschnąć – dlatego czas realizacji takich nakładów jest trochę większy aniżeli w wypadku katalogów zszywkowych. Katalogi w książkowej oprawie wybierane są do dużych broszur, mających wielkość od 48 chociażby do paruset stron.

Zalety katalogów klejonych

Katalog klejony istnieje rozwiązaniem stałym. Zapewnia to technologia stosowana podczas klejenia. Powoduje ona, iż aktywnie wykorzystywany nie rozpadnie się, chociażby kiedy ma przeszło dwieście zadrukowanych stron. Duża klasa katalogu ma zwłaszcza ogromne znaczenie dla inwestorów. Ciężko jest przekonywać konsumentów o swej sumienności, gdy informacje owe są podawane w niechlujnym katalogu. Gdy nie ma on szans na przetrwanie próby czasu, nie zyskasz zaufania klienta.